Nawigacja

  • Konkurs wiedzy o Mazowszu

    Uczennice klasy siódmej właśnie ukończyły realizację dwutygodniowego projektu edukacyjnego "Konkursu wiedzy o Mazowszu" organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli objętego patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów dziedzictwem i współczesnością Mazowsza. W tej edycji motywem przewodnim są Kobiety Mazowsza. Nasze uczennice zrealizowały projekt pt. "Mazowsze w spódnicy". Zebrane informacje o znanych, lubianych i ciekawych kobietach urodzonych na Mazowszu przedstawiły w kilku klasach. Dodatkowo uczennice zmontowały krótki film informacyjny. Trzymamy kciuki za kolejne etapy konkursu.
  • Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023

    Zostań Królem i Królową swojego CZASU!!!

  • I Festiwal Piosenki Żołnierskiej w PSP w Bikówku

    W dniu 17.10.2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bikówku odbył się I Konkurs Piosenki Żołnierskiej

    „Z młodej piersi się wyrwało...”.

    Nasze oddziały w tym wydarzeniu reprezentowały: Lena Radecka, Oliwia Małachowska oraz Amelia Iwanowska. Gratulujemy pięknego występu...

  • Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej

    Rok 2023 jest dla polskiej edukacji oraz całego środowiska oświatowego bardzo ważny. 14 października minęło 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.
    Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczystości połączone ze Ślubowaniem uczniów klasy pierwszej, podczas którego dyrektor szkoły pan Jacek Witczak pasował pierwszaków na uczennice i uczniów a Rada Rodziców wręczyła okolicznościowe upominki. Samorząd Uczniowski uhonorował wszystkich pracowników z okazji Święta specjalnymi dyplomami.
    Ten dzień, to także czas podziękowań skierowanych do nauczycieli i pracowników niepedagogicznych przez władze oświatowe. Nagrodę Wójta Gminy Belsk Duży - pani Małgorzacie Domel wręczyły przybyłe na uroczystość- dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oswiatowych - pani Maria Walewska-Żółcik oraz radna gminy Belsk Duży - pani Mariola Konarska. Nagrody dyrektora szkoły przypadły w udziale paniom Natalii Łyjak i Małgorzacie Kujawskiej oraz Annie Maskiewicz, Ninie Greli i Katarzynie Truszkiewicz.
  • Spotkanie z Policją

    W poniedziałek 9 października, w naszej szkole odbyło się spotkanie oddziału "0" oraz uczniów z klas 1-8 z funkcjonariuszem policji - asp.szt.panem Marcinem Matysiakiem, dzielnicowym gm. Belsk Duży. Celem spotkania było m.in. przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią oraz zasad rozsądnego korzystania z mediów społecznościowych. Była również poruszona kwestia cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

    Dziękujemy za spotkanie.

  • Powiatowe biegi przełajowe w Nowym Mieście nad Pilicą.

    W piątek 6 października, reprezentacja PSP w Łęczeszycach wzięła udział w powiatowych biegach przełajowych, które odbyły się w Nowym Mieście nad Pilicą.
    Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w reprezentowanie naszej placówki.
  • Dzień Chłopaka 2023

    Dzień Chłopaka to już dziś, więc życzenia składam Ci. Bądź pomocny jak komputer, szybki niczym nowy skuter! Sympatyczny niczym miś i słodziutki niczym ptyś!

    Wszystkim chłopakom z naszej szkoły - tym dużym i małym składamy najserdeczniejsze życzenia

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

    W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których przedstawili wiele ciekawych pomysłów do zrealizowania w roku szkolnym 2023/2024 m. in,: dzień piżamy, dyskoteki tematyczne, dzień dresa i wiele innych. Każdy z uczniów i pracowników naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Maja Florczak, uczennica klasy VII, Zastępcą Maja Antolik uczennica klasy V, a Sekretarzem Nikola Wójcik uczennica klasy VII. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  • UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

    W tym roku szkolnym rodzice/prawni opiekuni mogą sami wybrać opcję ubezpieczenia swojego dziecka. Wszelkie informacje o ubezpieczeniu znajdą Państwo w Ulotka_NNW_Edukacja_DIGITAL_20230612_v20230828.pdf a następnie muszą Państwo kliknąć w link, zamieszczony poniżej i wybrać opcję ubezpieczenia oraz wpisać samodzielnie wszystkie potrzebne dane.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

    „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”. Cytatem z Wisławy Szymborskiej zakończyliśmy rok szkolny 2022/23 i pożegnaliśmy absolwentów szkoły. Zanim rozbrzmiał ostatni dzwonek, Dyrektor szkoły podsumował wyniki nauczania. Pogratulował nagrodzonym uczennicom i uczniom, ich rodzicom oraz wychowawcom i nauczycielom. Na zakończenie swoim programem artystycznych pożegnała się ze szkołą klasa ósma.

    Po uroczystościach w szkole - pan dyrektor udał się do klasztoru Ojców Paulinów, w którym spotkał się z biskupem pomocniczym warszawskim Rafałem Markowskim. Rozmowa dotyczyła m.in. współpracy szkoły z parafią. Biskup przypomniał, że zawód nauczyciela to radość z możliwości kształtowania postaw młodych ludzi i… ciężka praca. Przekazał na ręce dyrektora słowa uznania całej Radzie Pedagogicznej. Podziękował za przybycie i spotkanie.

    Dziękujemy kierownictwu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. druha Wacława Milke w Płocku oraz NO LIMIT Studio Reklamy za pomoc w organizacji zakończenia roku.

  • Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus

     

    LAUREACI

    Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus

    Matematyka - Plus


     

    19 kwietnia 2023 r. odbyła się w naszej szkole Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka – Plus. W czerwcu ukazały się wyniki.

    Do konkursu przystąpili uczniowie z klas III – VIII. Spośród 32 uczestników, 11 uzyskało tytuł laureata. Konkurs polegał na rozwiązaniu 25 zadań w ciągu 45 minut.

    Zadania były o różnym stopniu trudności, a czas bardzo krótki. Tylko uczniowie o bardzo szybkim tempie pracy i stuprocentowej wiedzy mogli osiągnąć sukces. Laureatem zostawał uczeń, który uzyskał co najmniej 80 punktów.

    Laureaci konkursu:

    Weronika Raczyńska ucz. kl. VI - 96 /100pkt

    Maja Antolik ucz. kl. IV - 92 /100pkt

    Gal Snopek- Engel ucz. kl. IV- 92 /100pkt

    Zofia Sobczyńska ucz. kl. VI - 88 /100pkt

    Otylia Woźniak ucz. kl. VIII - 88/100pkt

     

    Grzegorz Jakubczak ucz. kl. IV - 84/100pkt

    Aleksandra Korczak ucz. kl. V - 84/100pkt

    Szymon Szymajda Reszka ucz. kl. III - 84/100pkt

    Dorota Pietrzak ucz. kl. V - 80/100pkt

    Aron Korczak ucz. kl. VIII – 80/100pkt

    Alan Pietrzak ucz. kl. VIII - 80/100pkt

     

    Pięcioro uczniów naszej szkoły uzyskało

    powyżej 85/100pkt i tytuł

    Laureat I stopnia” lub „ Laureat II stopnia”

    lub „ Laureat III stopnia”

     

    Bardzo wysokie wyniki uzyskali:

    Anna Krześniak ucz. kl. V – 76/100pkt

    Ignacy Sibilski ucz. kl. V – 76/100pkt

    Anna Skowron ucz. kl. VIII – 76/100pkt

    Uczniom tym zabrakło jednego poprawnie rozwiązanego zadania do tytułu laureata.

     

    Pomiędzy laureatami z całej Polski zostało wylosowanych 20 uczniów, którzy

    otrzymali dodatkowe nagrody. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły


     

    Weronika Raczyńska ucz. kl. VI - Laureatka I stopnia

    Gratulacje Weronika!

    Gratulacje dla wszystkich LAUREATÓW!

     

    W listopadzie 2022 roku w sesji jesiennej laureatami zostali:

    Marcel Wójcik ucz. kl. III- 96 /100pkt

    Weronika Raczyńska ucz. kl. VI - 88 /100pkt

    Anna Krześniak ucz. kl. V - 84 /100pkt

    Wszystkim serdecznie gratulujemy!


     

    Wiesława Adamczyk

    Iwona Chustecka

  • Konkurs Wiedzy o Mazowszu - sukces Otylii

    15 maja w Teatrze Muzycznym w Warszawie podsumowano piątą edycję Konkursu wiedzy o Mazowszu. Odbywa się on z inicjatywy samorządu województwa mazowieckiego i jest przeprowadzany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Tematem jest region, jego historia i dziedzictwo. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było "Zielone Mazowsze". Do licznie zgromadzonych uczestników dedykowane było wystąpienie dr hab. Joanny Angiel na temat edukacji ekologicznej poza murami szkoły. W spotkaniu uczestniczył również Artur Gotz z zespołem. Na koniec wyemitowano filmy z udziałem nagrodzonych uczniów.
    W konkursie przyznano nagrody za projekty oraz nagrody indywidualne za interdyscyplinarny konkurs kuratoryjny. Uczniowie i nauczyciele odebrali dyplomy i upominki ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
    Z rąk Marszałka Adama Struzika i Dyrektora MSCDN Jarosława Zaronia nagrodę odebrała nasza uczennica. Otylia otrzymała tytuł laureatki, zajmując 2 miejsce w województwie mazowieckim.
    Otylio kolejny raz pokazałaś nam, że ciężka praca się opłaca.
    Życzymy Ci dalszych sukcesów !
  • Spotkanie z Policją

    Wakacje coraz bliżej ... W dniu dzisiejszym odbyła się pogadanka przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Grójcu z uczniami klas 4-8 na temat bezpieczeństwa w czasie wypoczynku letniego, ruchu drogowego oraz istotnych zagrożeń dla dzieci i młodzieży.

  • Akcja zbierania plastikowych nakrętek

    Z końcem maja Szkolny Klub Wolontariatu zakończył akcję zbiórki plastikowych nakrętek w naszej szkole. Udało nam się zebrać aż 6 dużych worków.

    Wszystkie korki zostały przekazane dla Stowarzyszenia "Przyszłość Naszych Dzieci" z Mogielnicy na cele rehabilitacji dla potrzebujących dzieci, które są pod opieką stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez tak prostą czynność, jak zbieranie nakrętek zaangażowali się w pomoc dzieciom, które tej pomocy potrzebują.

  • Belski Festiwal Kultury

    W minioną niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, uczniowie naszej szkoły wystąpili na Belskim Festiwalu Kultury. Było to wydarzenie, które łączyło dwie kultury: polską i włoską

    Na początku widzowie mogli dowiedzieć się, co się stało, gdy "zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie" i obejrzeć zabawną inscenizację wiersza znanego polskiego poety, Juliana Tuwima.

    Następnie przenieśliśmy się w świat pięknej włoskiej muzyki. Najpierw Marcelina, uczennica ósmej klasy, zaśpiewała piosenkę "Felicita", a na koniec dzieci z klasy drugiej i piątej zatańczyły tradycyjny włoski taniec tarantella z tamburynami.

    Wielkie brawa dla naszych utalentowanych młodych artystów.

  • Gminna Spartakiada w Zaborowie

    W dzisiejszych zmaganiach podczas Gminnej Spartakiady w Zaborowie drużyna z naszej szkoły w składzie:
    - Maja Bobrowska
    - Oliwier Bobrowski
    - Daria Skowron
    - Antonina Kornaszewska
    - Kacper Truszkiewicz
    - Szymon Szymajda- Reszka
    wywalczyła drugie mijece w torze przeszkód.
    GRATULACJE
    !
  • "Jak nie czytam, jak czytam."

    Dziś o godz.10 wszyscy uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji "Jak nie czytam, jak czytam."

    Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach.

    Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

    Po pysznych przekąskach przy ulubionej lekturze, dzieci malowały swoje ulubione postacie z książek na foliach rozwieszonych między drzewami. Wesołym zabawom z farbami nie było końca. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

  • Dzień Rodziny

    Wczoraj(30.05) w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Po wspaniałej części artystycznej dzieci wraz z rodzicami bawiły się na świeżym powietrzu. Główną atrakcją były dmuchańce ufundowane przez Samorząd Uczniowski ze środków zebranych podczas kiermaszu ciast i dekoracji wielkanocnych.

    Panie i panowie z KGW Koło Gospodyń Wiejskich "Kogel-Mogel" w Łęczeszycach uraczyli nas przepysznymi kiełbaskami, watą cukrową i popcornem. Nie zabrakło również innych atrakcji - dziecięce tatuaże, warkoczyki, zabawy i gry zespołowe.

    Niespodziankę dzieciom sprawili strażacy z OSP Wola Łęczeszycka i Wólka Łęczeszycka, którzy zaprezentowali wozy bojowe i ich specjalistyczne wyposażenie. Zabawom towarzyszyły sygnały dźwiękowe i świetlne. Dzieci miały również okazję do sprawdzenia mocy strażackiego węża, celując wodą z prądownicy w piłki ustawione na pachołkach.

    Dziękujemy bardzo zakładom produkcyjnym Döhler z Kozietul oraz Pepsico General w Michrowie za nieodpłatne przekazanie soków i napojów.

    Ukłony kierujemy również do rodziców za przepyszne ciasta, Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, sklepikowi szkolnemu za zakupienie przepysznych bułeczek, Radzie Pedagogicznej za zaangażowanie i pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi, obsłudze szkoły za pomoc techniczną.

    To co, widzimy się za rok?

  • „Dzień Europejski - podyskutujmy o Unii Europejskiej”

    W naszej placówce gościmy dzisiaj pana profesora doktora habilitowanego Łukasza Arendta - członka Team Europa, pracownika naukowego Uniwersytetu Łódzkiego, który powadzi warsztaty „Dzień Europejski - podyskutujmy o Unii Europejskiej”. Odbywają się one w ramach projektu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce organizowanego przez Fundację Kuźnica. W naszej gminie program ten pilotują absolwenci Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi - Klub Europejski „Kuźnica” pod przewodnictwem pani Marleny Przybytniak. W warsztatach towarzyszyła nam pani Maria Walewska - Żółcik dyrektor GZOPO.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach
    Łęczeszyce 47
    05-622 Belsk Duży
  • 48 661 15 22

Galeria zdjęć