Nawigacja

  • Akcja zbierania plastikowych nakrętek

    Z końcem maja Szkolny Klub Wolontariatu zakończył akcję zbiórki plastikowych nakrętek w naszej szkole. Udało nam się zebrać aż 6 dużych worków.

    Wszystkie korki zostały przekazane dla Stowarzyszenia "Przyszłość Naszych Dzieci" z Mogielnicy na cele rehabilitacji dla potrzebujących dzieci, które są pod opieką stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez tak prostą czynność, jak zbieranie nakrętek zaangażowali się w pomoc dzieciom, które tej pomocy potrzebują.

  • Belski Festiwal Kultury

    W minioną niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, uczniowie naszej szkoły wystąpili na Belskim Festiwalu Kultury. Było to wydarzenie, które łączyło dwie kultury: polską i włoską

    Na początku widzowie mogli dowiedzieć się, co się stało, gdy "zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie" i obejrzeć zabawną inscenizację wiersza znanego polskiego poety, Juliana Tuwima.

    Następnie przenieśliśmy się w świat pięknej włoskiej muzyki. Najpierw Marcelina, uczennica ósmej klasy, zaśpiewała piosenkę "Felicita", a na koniec dzieci z klasy drugiej i piątej zatańczyły tradycyjny włoski taniec tarantella z tamburynami.

    Wielkie brawa dla naszych utalentowanych młodych artystów.

  • Gminna Spartakiada w Zaborowie

    W dzisiejszych zmaganiach podczas Gminnej Spartakiady w Zaborowie drużyna z naszej szkoły w składzie:
    - Maja Bobrowska
    - Oliwier Bobrowski
    - Daria Skowron
    - Antonina Kornaszewska
    - Kacper Truszkiewicz
    - Szymon Szymajda- Reszka
    wywalczyła drugie mijece w torze przeszkód.
    GRATULACJE
    !
  • "Jak nie czytam, jak czytam."

    Dziś o godz.10 wszyscy uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji "Jak nie czytam, jak czytam."

    Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach.

    Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

    Po pysznych przekąskach przy ulubionej lekturze, dzieci malowały swoje ulubione postacie z książek na foliach rozwieszonych między drzewami. Wesołym zabawom z farbami nie było końca. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

  • Dzień Rodziny

    Wczoraj(30.05) w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Po wspaniałej części artystycznej dzieci wraz z rodzicami bawiły się na świeżym powietrzu. Główną atrakcją były dmuchańce ufundowane przez Samorząd Uczniowski ze środków zebranych podczas kiermaszu ciast i dekoracji wielkanocnych.

    Panie i panowie z KGW Koło Gospodyń Wiejskich "Kogel-Mogel" w Łęczeszycach uraczyli nas przepysznymi kiełbaskami, watą cukrową i popcornem. Nie zabrakło również innych atrakcji - dziecięce tatuaże, warkoczyki, zabawy i gry zespołowe.

    Niespodziankę dzieciom sprawili strażacy z OSP Wola Łęczeszycka i Wólka Łęczeszycka, którzy zaprezentowali wozy bojowe i ich specjalistyczne wyposażenie. Zabawom towarzyszyły sygnały dźwiękowe i świetlne. Dzieci miały również okazję do sprawdzenia mocy strażackiego węża, celując wodą z prądownicy w piłki ustawione na pachołkach.

    Dziękujemy bardzo zakładom produkcyjnym Döhler z Kozietul oraz Pepsico General w Michrowie za nieodpłatne przekazanie soków i napojów.

    Ukłony kierujemy również do rodziców za przepyszne ciasta, Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, sklepikowi szkolnemu za zakupienie przepysznych bułeczek, Radzie Pedagogicznej za zaangażowanie i pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi, obsłudze szkoły za pomoc techniczną.

    To co, widzimy się za rok?

  • „Dzień Europejski - podyskutujmy o Unii Europejskiej”

    W naszej placówce gościmy dzisiaj pana profesora doktora habilitowanego Łukasza Arendta - członka Team Europa, pracownika naukowego Uniwersytetu Łódzkiego, który powadzi warsztaty „Dzień Europejski - podyskutujmy o Unii Europejskiej”. Odbywają się one w ramach projektu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce organizowanego przez Fundację Kuźnica. W naszej gminie program ten pilotują absolwenci Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi - Klub Europejski „Kuźnica” pod przewodnictwem pani Marleny Przybytniak. W warsztatach towarzyszyła nam pani Maria Walewska - Żółcik dyrektor GZOPO.

  • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Pałacu w Wilanowie

    W dniu 15.05.2023r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

    W Centrum Nauki Kopernik uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach.

    Następnie udaliśmy się na spotkanie z historią do pałacu w Wilanowie.

  • "Między nami kobietami"

    Kolejne spotkanie z dziewczętami z klas 7 i 8 na spotkaniu z cyklu "Między nami kobietami". Tym razem rozmawiałyśmy o różowej skrzyneczce, która jest w naszej szkole oraz tabu menstruacyjnym.

  • Konkursu wiedzy o Mazowszu

    Spektakularny sukces Otylii Woźniak

    II miejsce w WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM

    9 maja 2023 roku w Warszawie zostały przeprowadzone ostatnie już eliminacje pisemne w V edycji Konkursu wiedzy o Mazowszu, którego celem było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych dziedzictwem i współczesnością Mazowsza oraz wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej.

    Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i dotyczył szerokiej tematyki związanej z dziejami i dniem dzisiejszym województwa mazowieckiego.

    Wzięło w nich udział 15 uczniów z mazowieckich szkół podstawowych, którzy pomyślnie przebrnęli poprzednie etapy.

    Osiem osób uzyskało 36 i więcej punktów na 45 możliwych do zdobycia (czyli nie mniej niż 80%), i tym samym uzyskało tytuł laureatów.

    Pozostali uczniowie i uczennice uzyskali od 28 do 34 punktów (czyli nie mniej niż 50%) i zgodnie z regulaminem ukończyli konkurs z tytułem finalistów.

    Eliminacje wojewódzkie Konkursu wiedzy o Mazowszu odbyły się w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

    Test pisemny obejmował wymagania zawarte w podstawie programowej, zakres tematyczny I i II etapu oraz dodatkowo następujące zagadnienia:

    - dzieje regionu (Mazowsze w XX wieku),

    - Mazowsze dzisiaj – życie społeczne i gospodarcze,

    - instytucje publiczne województwa mazowieckiego,

    - innowacyjne Mazowsze i wykorzystanie funduszy unijnych,

    - Mazowsze w filmie.

    W eliminacjach pisemnych II etapu Konkursu wiedzy o Mazowszu wzięło udział 61 uczniów, w tym 5 uczennic z naszej Szkoły: Otylia, Marika, Marcelina, Ania i Aneta.

    Należy podkreślić, że zakres materiału konkursowego wymagał opanowania wszechstronnej wiedzy z wielu dziedzin. Stąd, jedynie piętnaście osób uzyskało 32 i więcej punktów możliwych do zdobycia w ogólnej puli 40 punktów (czyli nie mniej niż 80%), i tym samym zakwalifikowało się do III etapu Konkursu.

    Wśród nich znalazła się reprezentantka naszej placówki – Otylia, która zajęła II miejsce, uzyskując tytuł LAURETA.

    To była długa droga do zwycięstwa, wymagająca wielu wyrzeczeń.

    Otylio – gratulujemy, jesteśmy dumni.

    Tak trzymaj.

    Warto zwrócić uwagę na to, że Konkurs ten, odbywający się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, uzupełnia wiedzę istotną z punktu widzenia mieszkańca regionu - Mazowsza, daje równe szanse i umożliwia przystąpienia do niego wszystkim chętnym uczniom.

    Laureaci i finaliści uzyskają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu.

    Gratulacje!!!

    Warto dodać, że to nie jest pierwszy sukces naszych uczniów w tak prestiżowym konkursie.

  • Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus

  • Góra Grosza 💰💰💰

    W naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

    Była to akcja , której głównym celem było zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn wychowują się poza swoim domem rodzinnym.

    Uczniowie klas I – VIII oraz przedszkole i klasa „0” nie pozostali obojętni na pomoc drugiej osobie i chętnie się do tej akcji przyłączyli. Udało nam się wspólnie uzbierać 400,58 zł.

    Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie finansowe, a w szczególności uczniom klasy VI, którzy uszyli woreczki na monety w „Laboratorium przyszłości” oraz przeliczyli i posegregowali monety.

    Dzięki Waszej pomocy w latach ubiegłych drodzy darczyńcy zorganizowano:

    • Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci, które wyrównują szanse edukacyjne i rozwijają pasje.

    • Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich to był pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań.

    • Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Pomogły ponad 1000 dzieci.

    • Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

  • Gminny Konkurs Ekologiczny „Z ekologią za pan brat”

    Gminny Konkurs Ekologiczny „Z ekologią za pan brat” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Belsk Duży, którego celem było kształtowanie wśród uczniów właściwej postawy wobec środowiska, rozpoczął się testem, w którym uczestniczyły pięcioosobowe reprezentacje placówek oświatowych gminy Belsk. Należy podkreślić, że wszyscy wykazali się szeroką wiedzą i zasłużyli na wielkie uznanie.
    Wraz z testem oceniane było zadnie otwarte, które polegało na napisaniu życzeń dla Ziemi z okazji jej święta. Tu reprezentacje zadziwiły Komisję niezwykłą kreatywnością i udowodniły, że nie tylko bliski jest im świat „eko”, a posiadają również zdolności literackie.
    Po zsumowaniu punktów - najwyższe miejsce na podium zajęli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Grójeckiej, drugie – Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, trzecie – Publicznej Szkoły Podstawowej im. R. Traugutta w Łęczeszycach, czwarte – Publicznej Szkoły Podstawowej im. Unicef w Lewiczynie.
    Następnie odbył się, prowadzony przez panią Małgorzatę Domel, panel edukacyjny, który wprowadził zebranych w zagadnienia ekologii, zrównoważonego rozwoju, stylu zero waste, właściwego recyklingu oraz poszanowania przyrody jako elementu dobrego wychowania i kultury osobistej. Ekspertami byli specjaliści związani zawodowo z tematyką panelu: Aneta Stawicka, Katarzyna Szajko, Karolina Zaszewska, Jurand Mirgos, Marcin Ukleja.
    Zebrani słuchali panelistów z zainteresowaniem i w skupieniu.
    Dzisiejsze spotkanie, to nie było jedno działanie w ramach GKE. W jego trakcie wręczono nagrody w towarzyszących konkursach dla uczniów klas 1-3 i 4-5.
    W plastycznym „Odpady segregujesz – naszą planetę ratujesz" dla uczniów klas 1-3 przyznano następujące nagrody: pierwsze miejsce zajęła uczennica PSP im. R. Traugutta w Łęczeszycach - Barbara Korczak, drugie Roksana Matyjas – reprezentantka PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, trzecie - Aleksandra Włodarczyk - PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.
    W konkursie dla uczniów klas 4-5 „Drugie życie odpadów" kolejne miejsca zajęli: pierwsze Piotr Łumiński, drugie Antonina Włodarczyk, trzecie Ksawery Domel – reprezentanci PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.
    Serdeczne gratulujemy wszystkim nagrodzonym, którzy odebrali nagrody ufundowane przez naszych Partnerów Strategicznych, którymi byli: Urząd Gminy Belsk Duży, Międzygminny Związek Natura, Nadleśnictwo Grójec, „Rekopol” Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
    Wielką atrakcją dla uczestników zmagań konkursowych oraz uczniów naszej szkoły była, dzięki uprzejmości firmy PreZero, możliwość obejrzenia i podglądania pracy „śmieciarki demonstracyjnej. Panowie obsługujący samochód z wielką cierpliwością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy.
    Na zakończenie – dyrektor PSP im. R. Traugutta w Łęczeszycach Jacek Witczak podziękował wszystkim za wspaniałą zabawę połączoną z lekcją ekologii i zaprosił do następnych zmagań – już za rok.
    Organizacja wszystkich działań konkursowych nie byłaby możliwa bez licznych przyjaciół i sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy.
    Byli nimi: Samorząd Gminy w Belsku Dużym, Międzygminny Związek Natura, Nadleśnictwo Grójec, „Rekopol” Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Ferrero Polska, Koło Gospodyń Wiejskich Kogel-Mogel Łęczeszyce, 4 Żywioły Składnica Harcerska, Nolimit – Studio Reklamy, A A Korczakowie, Royal Apple - Belsk Duży, Firma PreZero, Męskie Ego – Grójec.
    Współorganizatorzy GKE: Samorząd Gminy w Belsku Dużym, Publiczna Szkoła Podstawowa im. R. Traugutta w Łęczeszycach, Szczep Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Belsku Dużym.
  • Sprzątamy dla Polski

    V Edycja #SprzątamyDlaPolski

    My wybraliśmy teren przyszkolny i drogę w kierunku Woli Łęczeszyckiej. Skontaktowaliśmy się z Zakładem Gospodarki Komunalnej w celu odbioru odpadów. W sumie zebraliśmy 44 worki odpadów. W sprzątaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami.

  • Święto Konstytucji 3 maja

    Michał Aret

    Trzeci Maj

    Maj – rocznica pięknych serc!

    Maj – rocznica wielkich myśli,

    Tym, co dawno przeminęli,

    Hołd składają, ci co przeszli.

    Choć przeminął dawno wiek,

    Dawne hasła się zmieniły,

    Orzeł począł nowy bieg.

    Lecz z przeszłości czerpał siły.

    Z tych w ciemnościach jasnych chwil,

    Kiedy miłość pobratała

    W jedną całość Polski stany,

    Miłość ponad wszystko trwała.

  • Bieg dla Europy - Lewiczyn 2023

    Trzydziestoosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła dzisiaj udział w „Biegu dla Europy” w Lewiczynie, którego gospodarzem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Unicef.

    Z chęcią i zapałem uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu. Było nam niezmiernie miło gościć w murach lewiczyńskiej placówki.

  • Między nami kobietami.

    Kolejne spotkanie z dziewczętami z klas 7 i 8 na spotkaniu z cyklu "Między nami kobietami". Tym razem rozmawiałyśmy o różowej skrzyneczce, która jest w naszej szkole.

  • Spektakularny sukces Otylii Woźniak

    II miejsce w WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM

    9 maja 2023 roku w Warszawie zostały przeprowadzone ostatnie już eliminacje pisemne w V edycji Konkursu wiedzy o Mazowszu, którego celem było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych dziedzictwem i współczesnością Mazowsza oraz wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej.

    Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i dotyczył szerokiej tematyki związanej z dziejami i dniem dzisiejszym województwa mazowieckiego.

    Wzięło w nich udział 15 uczniów z mazowieckich szkół podstawowych, którzy pomyślnie przebrnęli poprzednie etapy.

    Osiem osób uzyskało 36 i więcej punktów na 45 możliwych do zdobycia (czyli nie mniej niż 80%), i tym samym uzyskało tytuł laureatów.

    Pozostali uczniowie i uczennice uzyskali od 28 do 34 punktów (czyli nie mniej niż 50%) i zgodnie z regulaminem ukończyli konkurs z tytułem finalistów.

    Eliminacje wojewódzkie Konkursu wiedzy o Mazowszu odbyły się w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

    Test pisemny obejmował wymagania zawarte w podstawie programowej, zakres tematyczny I i II etapu oraz dodatkowo następujące zagadnienia:

    - dzieje regionu (Mazowsze w XX wieku),

    - Mazowsze dzisiaj – życie społeczne i gospodarcze,

    - instytucje publiczne województwa mazowieckiego,

    - innowacyjne Mazowsze i wykorzystanie funduszy unijnych,

    - Mazowsze w filmie.

    W eliminacjach pisemnych II etapu Konkursu wiedzy o Mazowszu wzięło udział 61 uczniów, w tym 5 uczennic z naszej Szkoły: Otylia, Marika, Marcelina, Ania i Aneta.

    Należy podkreślić, że zakres materiału konkursowego wymagał opanowania wszechstronnej wiedzy z wielu dziedzin. Stąd, jedynie piętnaście osób uzyskało 32 i więcej punktów możliwych do zdobycia w ogólnej puli 40 punktów (czyli nie mniej niż 80%), i tym samym zakwalifikowało się do III etapu Konkursu.

    Wśród nich znalazła się reprezentantka naszej placówki – Otylia, która zajęła II miejsce, uzyskując tytuł LAURETA.

    To była długa droga do zwycięstwa, wymagająca wielu wyrzeczeń.

    Otylio – gratulujemy, jesteśmy dumni.

    Tak trzymaj.

    Warto zwrócić uwagę na to, że Konkurs ten, odbywający się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, uzupełnia wiedzę istotną z punktu widzenia mieszkańca regionu - Mazowsza, daje równe szanse i umożliwia przystąpienia do niego wszystkim chętnym uczniom.

    Laureaci i finaliści uzyskają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu.

    Gratulacje !!!

    Warto dodać, że to nie jest pierwszy sukces naszych uczniów w tak prestiżowym konkursie.

     

  • Między nami kobietami...

    Za nami pierwsze spotkanie z cyklu spotkań pedagogicznych dla dziewcząt z klas VII I VIII pt. "Między nami kobietami", dotyczące syndromu FAS. Spotkania będą odbywać się cyklicznie i będą prowadzone przez panie pedagog. Ich celem jest dotykanie tematów trudnych, ale niezwykle istotnych.

  • Zbiórka elektrośmieci

    Uwaga - mamy termin zbiórki elektrośmieci w naszej Szkole odbędzie się ona w dniach 12-17 kwietnia 2023r.

    „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

    Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.

  • Konkurs Wiedzy o Mazowszu

    Reprezentantka naszej Szkoły w finale Konkursu Wiedzy o Mazowszu.

    Otylia Woźniak jest uczennicą klasy ósmej, mimo wielu obowiązków szkolnych wykazała się niezwykłą wiedzą na temat przyrody i historii naszego regionu (Mazowsze książęce, Mazowsze w Koronie, Mazowsze pod zaborami), mieszkańców Mazowsza, a także literackiego szlaku Mazowsza oraz wiedzy o Samorządzie Województwa Mazowieckiego.

    W etapie rejonowym wzięło udział 61 uczniów z całego Mazowsza (w tym 5 z naszej Szkoły).

    15 uczniów zakwalifikowało się do finału Konkursu, który odbędzie się 9 maja w siedzibie MSCDN w Warszawie.

    Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za reprezentowanie naszej Szkoły.

    Otylio trzymamy kciuki za finał.

    Społeczność PSP w Łęczeszycach

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach
    Łęczeszyce 47
    05-622 Belsk Duży
  • 48 661 15 22

Galeria zdjęć