„ Znajomość matematyki w największym stopniu sprzyja rozwijaniu logicznego myślenia”
J. Mitropolski
Dnia 17 kwietnia 2026 roku szesnaścioro uczniów naszej szkoły zmierzyło się z KRÓLOWĄ NAUK.
Nasi ambitni uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej- Archimedes. Plus.
To konkurs, którego celem jest nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale przede wszystkim rozwijanie matematycznych talentów, motywowanie do samodzielnego myślenia, poszukiwanie nieszablonowych metod rozwiązywania zadań problemowych. Olimpiada ta również pozwala wyłonić uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki na egzaminie ósmoklasisty.
Zaszczytny tytuł LAUREATA zdobyło aż 10 wspaniałych młodych matematyków:
Dorota P. uczennica kl. VIII – 100pkt/100
Grzegorz J. uczeń kl. VII – 100pkt/100
Aleksandra K. uczennica kl. VIII – 92pkt/100
Anna K. uczennica kl. VIII – 92pkt/100
Barbara K. uczennica kl. V – 92pkt/100
Blanka Ł. uczennica kl. VIII – 84pkt/100
Maja A. uczennica kl. VII – 84pkt/100
Miłosz S. uczeń kl. IV – 84pkt/100
Kacper S. uczeń kl. VIII – 80pkt/100
Krzysztof Z. uczeń kl. VIII – 80pkt/100
Trzem uczniom zabrakło jednego poprawnie rozwiązanego zadania do tytułu laureata:
Szymon S. R. uczeń kl.VI – 76pkt/100
Antonina K. uczennica kl. V – 76pkt/100
Daria S. uczennica kl. V – 76pkt/100
Jesteśmy dumni z Was drodzy uczniowie. Pokazaliście, że matematyka to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim pasja, zaangażowanie i umiejętność logicznego myślenia.
Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników.