Świetlica szkolna 2023/2024

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘCZESZYCACH

1. Świetlica szkolna spełnia funkcje opiekuńczo-wychowawcze.
  2. Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w czasie zajęć szkolnych w godzinach 11:45 – 16.00  w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole. Dni ustawowo wolne w danym roku szkolnym  są dniami kiedy świetlica jest nieczynna..
  3. Do świetlicy przyjmowani są uczniowie klas 0, I-III i IV-VIII.
  4. Wychowankowie przyjmowani są na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/opiekunów poprzez wypełnienie Wniosku Zgłoszenia  Dziecka Do Świetlicy i złożenia go w terminie do 15  września.
  5. Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe tworzą grupy wychowawcze pod opieką jednego wychowawcy.
  6. Świetlica wymaga określenia we Wniosku Zgłoszenia przez rodziców/opiekunów sposobu opuszczania świetlicy przez dziecko. Wychowanek świetlicy może być odbierany przez niepełnoletnią osobę, tylko za pisemną zgodą rodziców/opiekunów oraz na ich odpowiedzialność.
  7. Po zakończeniu zajęć świetlicowych, w razie nieodebrania ucznia do godziny 16.00 oraz braku kontaktu
    z jego rodzicami/opiekunami dziecko zostaje przekazane pod opiekę policji (Dz. U. z 2002r. Nr 11 poz.109 oraz Dz. U. z 2003r. Nr 6 poz. 69).
  8. Wychowawca świetlicy odpowiada wyłącznie za bezpieczeństwo dzieci, które zostały przyprowadzone do świetlicy lub zgłosiły się do niej po lekcjach. Nie podlega opiece wychowawców dziecko przebywające w szkole po godz.16.00 oraz dziecko, które nie zgłosiło się po lekcjach do świetlicy.
  9. Każde zachowanie nieodpowiednie również zostanie zanotowane celem przekazania informacji rodzicom/opiekunom bądź wychowawcy.
  10. Wychowawcy klas, nauczyciele i osoby prowadzące zajęcia dodatkowe  zobowiązani są do zabierania i odprowadzania dzieci przed i po zajęciach do świetlicy.
  11. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do aktualizacji danych swoich dzieci.
  12. Rezygnację z miejsca w świetlicy rodzic zobowiązany jest  zgłosić pisemnie do wychowawcy świetlicy.
  13. Nieusprawiedliwiona, ciągła nieobecność na zajęciach świetlicowych  przez okres 1 miesiąca stanowi podstawę do wypisania ucznia ze świetlicy.
  14. Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice/opiekunowie.
  15. Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za przynoszone przez dzieci przedmioty np. konsole do gier, telefony kom., zabawki, pieniądze itd.
  16. Uczniowie przebywający w świetlicy są zobowiązani do:

- zgłaszania swojego przyjścia,

- dbania o bezpieczeństwo swoje i innych,

- zgłaszania do wychowawców wszelkich wypadków i niedyspozycji,

- aktywnego uczestnictwa w zajęciach świetlicowych, według planowanego rozkładu dnia i sugestii nauczyciela,

- przestrzegania dyscypliny,

- dbania o czystość i porządek, szanowania gier, przyborów i zabawek,

- zgłaszania swojego wyjścia do domu.

19.  W przypadku złego samopoczucia dziecka, nauczyciel – opiekun grupy, informuje o tym rodzica, który  ma obowiązek niezwłocznie odebrać dziecko ze świetlicy.

ŚWIETLICA SZKOLNA

Dzień tygodnia Godziny pracy świetlicy Nauczyciel - opiekun świetlicy